Belarus Seyahat Sigortası

Belarus Seyahat Sigortası

 

Belarus Seyahat Sigortası

 

Belarus’ta eğitim alarak kariyerinizi şimdinden güçlü bir şekilde planlamak istemez misiniz? Diğer ismi Beyaz Rusya olan Belarus’un ana dili Rusçadır. Tüm ülkede Rusça konuşuluyor olması pratik yapmanızı da kolaylaştıracağı için Rusça dilini kapsamlı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Belarus’a eğitim almak için gitmek istediğinizde Belarus öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Vize sürecinin kısa sürede sonuçlanması için işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde hedeflediğiniz sürede alamadığınız vize, eğitim planlarınızda aksamalar yaşanmasına neden olur.

Belarus Vize İşlemleri ve Belarus Seyahat Sigortası

Belarus vize işlemlerinin doğru bir şekilde yürütülmesi önemlidir. Öncelikle öğrenci vizesi alınacağı için bu vize türünde istenen belgelerin hazırlanması gerekir. Her vize türü için istenen belgeler değişmektedir. Ancak hangi vize türünü alırsanız alın, Belarus Seyahat Sigortası yaptırmak zorundasınız. Yabancı uyruklu olan bütün vatandaşların sağlık sigortası alması kuralı getirilmiştir. Belarus’ta ne kadar kalınacak ise o süre boyunca Belarus Seyahat Sigortasının bulundurulması gerekir. Bu belge sayesinde Belarus’ta ki bütün devlet hastanelerinden ücretsiz olarak sağlık hizmeti alabileceksiniz.

Belarus Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

2006 yılında alınan karara göre, Belarus’a gelen bütün yabancı uyruklu vatandaşların Belarus Seyahat Sigortasını yaptırması gerekir. Bu belge, vatandaşların seyahatleri boyunca hastalanmaları ya da kaza geçirmeleri durumunda gereken tedavilerinin karşılanmasını sağlayan bir teminat belgesidir. Belarus ülkesinin kanunları kapsamında isterseniz yabancı sigorta şirketleri, isterseniz de Belarus sigorta şirketleri aracılığı ile Belarus Seyahat Sigortasını alabilirsiniz. Alınacak olan Belarus Seyahat Sigortasının Belarus’u tanıması gerekir. Bu sayede Belarus sınırları içerisindeki her alanda geçerli olmaktadır.

Alınacak olan Belarus Seyahat Sigortasının kapsamı seyahat süresinin tamamını ifade etmektedir. En önemli ayrıntılardan biri de sigorta teminatının en az 10 000 Euro olması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurusu reddedilir.

Hazırlanan Belarus Seyahat Sigortasında başvuru sahibinin adı, soyadı, iletişim adresi, sigortayı yapan şirketin nerede bulunduğu, adı ve banka bilgileri gibi bütün ayrıntıların yer alması gerekir. Eğer Belarus Seyahat Sigortası alınmadan Belarus seyahatine çıkılır ise ülkeye girişinize izin verilmez. Belarus’ta alacağınız eğitim için vize ve seyahat sigortası işlemlerinizde deneyimli olan danışmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

 

Administrator

Minsk Rusça Kursu