Belarus Para Ve Banka

 

Belarus Para Ve Banka

Günümüzde eğitime ve kariyere çok önem verilmektedir. İş hayatında hedeflediği noktalara gelmek isteyen kişilerin ikinci hatta üçünü bir dil bilmeleri artık zorunluluk haline gelmiştir. Tüm dünya genelinde konuşulan İngilizce, evrensel bir dil olmuştur. Bu nedenle İngilizce dil bilmek çok büyük avantajlar sağlamıyor.

Bununla beraber son dönemlerin popüler dili olan Rusça bilmek sizlere sayısız avantaj sağlar. İngilizceden sonra en çok konuşulan dillerden biri olan Rusça, kariyerinize çok büyük bir donanım kazandırmanızı sağlar. Sizlere Rusçanın anadil olarak konuşulduğu ve eğitim ücretlerinin son derece uygun olduğu Belarus’ta eğitim fırsatı sunuyoruz. Eğitim programınız boyunca daima sizlerin yanında oluyoruz. Belarus’a eğitim için gitmeden önce Belarus para ve banka hakkında kapsamlı bilgiler sunarak sıkıntı yaşamanızı engelliyoruz. Bizimle iletişime geçerek Belarus eğitimleri ile ilgili geniş bilgiler alabilirsiniz.

Belarus Para Birimi

Belarus rublesi, Belarus’un resmi para birimidir. Genelde Rusya rublesi ile karıştırılan Belarus rublesinin farklı özellikleri bulunur. Belarus’ta eskiden metal para kullanılmıyordu. Ancak yapılan değişiklikler ve paradan atılan sıfırlar sonrasında artık metal paralar da kullanılmaya başlanmıştır. Elinizde bulunan dövizinizi istediğiniz her an döviz bürosundan Belarus rublesine çevirebilirsiniz. Ya da Belarus rublenizi Dolar – Euro gibi para birimlerine çevirebilirsiniz. 1 Türk Lirası, ortalama olarak 0.57 Belarus rublesine denk gelmektedir.

Belarus Banka Hizmetleri

Belarus’ta maalesef Türk bankası yoktur. Ancak Western Union sistemi ile Türkiye’den adınıza gönderilen paraları Belarus rublesi, Dolar ya da Euro olarak alabilirsiniz. Bu işlem için biraz da olsa komisyon kesilmektedir. Bunun için en az komisyon kesen bankaları sizler için seyahatiniz öncesinde araştırarak sizlere bilgiler veriyoruz.

Western Union dışında para transferi için PTT şubelerinden UPT sistemi kullanılabilmektedir. Belarus’ta anlaşması olan bankalardan istediğiniz zaman sizin adınıza gönderilen parayı çekebilirsiniz. Bu sistem ile gönderilen paralar aynı anda çekilebilir. Ancak Western Union ile yapılan işlemlerde paranızı bir gün sonra çekebiliyorsunuz.

Türkiye’de herhangi bir bankadan aldığınız bankamatik kartlarınız ile hesabınızda bulunan paraları Belarus banka ATM’lerinden çekebilirsiniz. Ancak hesabınızda TL olan parayı Dolar, Euro ya da Belarus rublesi olarak çekebilirsiniz. Ülkede Türk bankası olmadığı için bütün bankaların kredi kartları geçerli olmaktadır.

 

Administrator

Minsk Rusça Kursu