Minsk İklimi

İKLİM:

Belarus başkent Minsk Eğitim anlamında secilecebilecek şehir olduğu kadar , karasal iklimin hakim olduğu bir yerde bulunuyor. Bu şehre: kışın ve özellikle, Aralık – Ocak dönemlerinde gidip , bulunmuş olursanız, her yerinizi donmuş olduğunu ciddi bir şekilde tanık olacaksınız. Minsk Şehri ortasından geçen nehirlerin bile tamamı donuyor, ancak bu soğuklara rağmen, Minske egitim için gelen yabancı öğrenciler olsun; Minsk yerli halkı müdavimleri ,insanları, yine de sokaklara çıkmaktalar, kendileri alışık olduğundan dolayı, bir problem söz konusu olmamakta, ancak yabancı öğrenciler ve kısa süreli Belarus’u ziyaret eden turistler herkes kısa süre içinde bu hava dalgasına adapte olmaktadırlar. Belarus başkent Minsk şehrinin orta yerinde bulunan paten (kayak) alanı bölümünde, gençler makul bir ücret karşılığında buz pateni yapmaktalar, Minsk yerli halkı için buz pateni olmazsa olmazları ifadesini kullanabiliriz.
Belarus başkent Minsk’de özellikle hafta sonları ve akşam saatleri belirtilen bölgeler aşırı talep görüyor, mevcut alan yetmediği durumlar sıkça görülebilmektedir. Belarus halkı soğuk hava da ısınmak adına içki içiyorlar, bir yandan da buz pateni yapıyorlar. Ama, öylesine çok içiyorlar ki, ortalıkta, bir sürü, sarhoş kız-erkek görmek mümkün olabiliyor.

Sonuç olarak: Minsk şehrine; yaz aylarında, yani kış dışında gitmenizde yarar var.

Bunun dışında, genel iklim özellikleri olarak: Şehir, nemli karasal iklime sahiptir. Hava genellikle gri gökyüzü rengine boyanmış , insan oğlu ruhunu daraltan olmaktadır.

Company Sevindik / Belarus ( Beyaz Rusya ) Minsk.

Ogün Sevindik..

Leave a comment